- Úvod
- DOMÁCNOST A ZAHRADA
- Tašky, pytlíky, obaly
- Krabička na 15 vajec - balení 110 ks
Krabička na 15 vajec - balení 110 ks

- Kompletní specifikace
- Parametry
- Komentáře 0
- Související zboží6
- Krabička na 15 vajec - balení 110 ks669,00 Kč581,74 Kč bez DPH
Krabička na 15 ks vajec, vyrobená ze 100% recyklovaných vláken (papíru).
Vhodná pro vejce velikosti S, M, L.
Krabička je bez potisku a bez polepu (obrázek je ilustrační).
Balení: 110 ks
Materiál
Krabička je vyrobena ze sběrového papíru metodou nasávané kartonáže (tzv. molded fibre). Jde o matriál snadno rozložitelný (udává se v řadě týdnů).
Kondenzování vody v obalech
Papírovina je přírodní obnovitelný materiál, který zajišťuje vhodné skladovací podmínky pro vejce a díky svým přirozeným vlastnostem zaručuje čerstvost potravin. Jedinečnou vlastností je nasákavost papíroviny. Papírovina pohlcuje zkondenzovanou vlhkost na vejcích, která vzniká při změně teplot. Jsou schopné nasáknout vodu, která svou hmotností 4x převyšuje hmotnost samotného obalu. Naproti tomu v plastových obalech, které mají nasákavost nulovou může docházet ke vzniku plísní a jejich pronikání póry ve skořápce do vejce. Papírové obaly tak udržují vejce v suchém prostředí bez plísní.
Ochrana
Obal plní několik funkcí mezi něž patří také funkce ochranná. Křehká vejce musí proto být balená v dostatečné pevném obalu odolném proti deformacím a mechanickému poškození při manipulaci a přepravě. Papírové krabičky vydrží dvakrát větší tlakové působení než plastové. Aby se papírová krabička prohnula o 2,5 mm musí být vystavena tlaku cca 30 kg.
(http://www.nasevejce.cz)